Francuska u finalu Dejvis kupa

Dejvis kup reprezentacija Srbije eliminisana je u polufinalu ovog takmičenja, nakon što je Francuska povela sa nedostižnih 3:1 u Lilu.

Treći poen galskim petlovima doneo je Žo-Vilfrid Conga pobedom protiv Dušana Lajovića.

Lajović je fantastično otvorio meč. Pogađao je iz gotovo svake pozicije, pravio vinere i slavni Francuz nije imao rešenja za njegovu igru. Srpski teniser je napravio dva brejka i prvi set je bio gotov za 39 minuta.

U drugom delu igre uloge su se promenile. Conga je zaigrao značajno bolje i identičnim rezultatom uspeo da stigne do izjednačenja u setovima.

U trećem setu vodila se izjednačena borba. Igrači su čuvali svoj servis, a pobedniku je odlučio taj-brejk. Congi je proradio servis i prednost mini-brejka je uspeo da zadrži do kraja odlučujućeg gema i tako povede sa 2:1 u setovima.

Conga je iskoristio nalet, stekao brejk prednosti, potom još jednom oduzeo servis srpskom teniseru i sigurno odveo Francusku u finale Dejvis kupa, u kojem će se sastati sa pobednikom duela između Belgije i Australije.