Janko i Viktor izgubili, Česi u polufinalu

Teniska reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu od selekcije Češke sa 4-1 u pobedama.

Odlučujući poen Česima doneo je Tomaš Berdih koji je savladao Janka Tipsarevića sa 3:0, po setovima 7:6(6), 7:6(6), 7:6(7) posle tr sata i 45 minuta.

U poslednjem duelu, koji nije imao rezultatski značaj Lukaš Rosol pobedio je Viktora Troickog sa 7:6, 7:5.

Tipsarević je imao brojne prilike u duelu sa Berdihom, ali nije ih iskoristio. U prvom i drugom setu je servirao za set, u taj-brejku drugog seta imao je set loptu, u 12. gemu trećeg seta imao je još dve vezane set lopte, ali najveću priliku propustio je u 13. gemu trećeg seta kada je imao 6:3 i tri prilike za set. Berdih je ipak na volšeban način uspeo da se izvuče i obezbedi ključan poen svom timu.

Prethodno je u petak Berdih lako savladao Troickog, a Tipsarević posle pet setova Štepaneka, da bi u subotu Berdih i Štepanek dobili Zimonjića i Bozoljca u dublu.