Kraj za Zikija i Lodru

Nenad Zimonjić i Mikael Lodra ispali su u trećoj rundi Australijan Opena od Leandera Paesa i Radeka Štepaneka. Indijsko-češka kombinacija slavila je rezultatom 7:5, 7:6 (7-2), za 99 minuta igre.

Srbin i Francuz u prethodne dve runde nisu izgubili ni set, i dobro su počeli meč trećeg kola, ali su se mučili sa konverzijom brejk lopti (1 od 4 u prvom setu).

Iako su u tom periodu češće grešili (4-1), Paes i Štepanek su igrali mnogo direktnije (19-9 u vinerima), i obe brejk šanse pretvorili u oduzete gemove, uključujući i ključni brejk u 11. gemu.

U drugom setu nijedna strana nije uspela da napravi niti jednu brejk šansu tokom celog meča, a Lodra i Zimonjić kao da su izgubili snagu posle tog odsudnog gema.

U celom drugom setu su osvojili 7 poena kada im rivali serviraju, mada ni sami nisu dozvoljavali brejk šanse.

Odluka je pala u tej-brejku, verovatnou četvrtom poenu, kada Paes i Štepanek prave prvi mini-brejk.

Od tog trenutka do kraja njima su pripala četiri poena, a Zimonjiću i Lodri samo jedan.