RG 2011: Zimonjić i Lodra u drugom kolu

Dubl Nenad Zimonjić i Mikael Lodra uspešno je startovao na Rolan Garosu. U prvom kolu savladani su Ivan Ljubičić i Igor Kunitsin sa 2:0.

Zimonjić i Lodra su opravdali ulogu favorita u duelu sa hrvatsko-ruskom kombinacijom Ljubičić – Kunitsin. U oba seta uspeli su da naprave po jedan brejk i to je bilo dovoljno za plasman u drugo kolo.

Prvi set doneo je ravnopravnu borbu na obe strane. Do finiša seta nije bilo brejka. Protivnici nisu uspeli da realizuju dve brejk šanse. Zimonjić i Lodra koriste jedinu brejk priliku i rešavaju set u svoju korist rezultatom 7:5.

U nastavku Zimonjić i Lodra su zaigrali mnogo sigurnije. Pritiskali su servis protivnika i uspeli da iskoriste jednu od osam brejk lopti. Protivnici ne uspevaju da realizuju jedinu brejk priliku. To je omogućilo Nenadu i Mikaelu da mirno privedu set kraju, 6:4, za konačnih 2:0 u meču.