Zimonjić i Nestor bez polufinala

Nenad Zimonjić i Danijel Nestor nisu se plasirali u polufinale Vimbldona. Oni su poraženi od Indijca Leandera Paesa i Radeka Štepaneka iz Češke rezultatom 3:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:3, 6:3, posle dva sata i 35 minuta igre.

Zimonjić i Nestor dobili su prvi set pošto su u dva navrata uzeli rivalima servis gem. Imali su šansu i da povedu sa 2:0 u setovima. Prvo su pri vođstvu 5:4 prokockali dve brejk i set lopte, a nakon toga i u 12. gemu nisu iskoristili još dve šanse za brejk. Usledio je taj-brejk, koji su Paes i Štepanek bolje odigrali i izjednačili na 1:1. Indijac i Čeh su nakon toga u dva naredna seta napravili po brejk i iskoristili treću meč loptu za plasman u polufinale. S druge strane, Nenad i Nestor u trećem i četvrtom setu nisu bili ni u prilici rivalima da oduzmu servis gem.

Zimonjić će takmičenje nastaviti u konkurenciji mešovitih parova gde ga u paru sa Samantom Stosur očekuje četvrtfinalni duel sa rusko-australijskim parom Elgin i Rodionova.